Тестування здібностей для професії Авіадиспетчер

Абітурієнти та студенти мають можливість пройти тестування необхідних для професії авіадиспетчера здібностей за власний кошт
Згідно з рекомендаціями Євроконтролю та Державної авіаційної служби України в Украерорусі з 2010 року запроваджено систему тестування професійно необхідних здібностей, яких вимагає професія «Диспетчер управління повітряним рухом». Це важливий етап для кожного, хто робить усвідомлений вибір і хотів би присвятити себе цій відповідальній, напруженій і надзвичайно важливій професії. Тестування здійснюється за допомогою пакета тестів Євроконтролю «First European Air traffic controller Selection Test» (FEAST). Цей сервіс Євроконтролю з 1 січня 2015 року є платним, тому пройти тестування пропонується за власний рахунок.

Таке тестування є однією з частин Професійного відбору, запровадженого в Украерорусі перед прийомом на роботу на посаду «Диспетчер управління повітряним рухом». Тому абітурієнтам Національного авіаційного університету (НАУ) та Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету (КЛА НАУ), які мають намір навчатись за спеціальністю «Авіаційний транспорт» спеціалізації «Обслуговування повітряного руху», доцільно пройти таке тестування перед вступом у вищий навчальний заклад (це стосується і студентів, які навчаються за вищевказаною спеціальністю та спеціалізацією).
Тестування можуть також пройти випускники цих навчальних закладів, які мають відповідну спеціальність і бажають стати авіадиспетчерами, але ще не проходили FEAST-тесту.
Плата за участь у тестуванні компенсує виключно ті витрати Украероруху, які пов’язані з використанням сервісу Євроконтролю FEAST для тестування однієї особи. Ця вартість визначається угодою між Євроконтролем та Украерорухом, що підписана у 2015 році. Вона становить 108 євро (в т.ч. ПДВ) та сплачується на розрахунковий рахунок Украеророху в гривнях по курсу НБУ на дату сплати. Більш детальну інформацію щодо тестування та оплати можна дізнатись за допомогою розділу цього сайту Зв’язок із менеджером з персоналу або за телефонами менеджера з персоналу, вказаними у правій верхній частині сторінки сайту.

Переваги для тих, хто проходитиме тестування

1. Ви зможете з’ясувати, чи маєте необхідні здібності для успішного проходження початкової професійної підготовки для авіадиспетчерів та в подальшому успішно працювати на посаді диспетчера управління повітряним рухом в Украерорусі.

2. Ті, хто успішно пройшов тест, у процесі конкурсного відбору на вакантні посади авіадиспетчерів Украероруху матимуть пріоритет перед кандидатами, які ще не проходили цього тестування. (Детальну інформацію про конкурсний відбір та систему пріоритетів буде опубліковано на цьому сайті пізніше).

3. Ваші дані та результати тестування будуть занесені до спеціальної бази даних підприємства, тож при відкритті вакансій в Украерорусі (не тільки авіадиспетчерських, а й дотичних) ви отримаєте повідомлення про це електронною поштою. Тобто ви одними з перших дізнаватиметеся про відкриття вакансій.

Що потрібно зробити, аби пройти тестування?

1. Написати заяву на ім’я директора Украероруху (бланк заяви).

2. Направити заяву до Украероруху будь-яким зі способів:
• поштою (Поштова адреса);
• електронної поштою на адресу hr_std@uksatse.aero;
• доставити особисто в головний офіс Украероруху (Схема проїзду), попередньо зателефонувавши менеджеру з персоналу.

3. Ознайомитись з Угодою кандидата, який складає FEAST, та підписати її (бланк Угоди).

4. Ознайомитись з Угодою кандидата про обробку персональних даних та підписати її (бланк Угоди).

5. Ознайомитись з інформацією Євроконтролю щодо тестування FEAST (Information to Candidates applying as Student Air Traffic Controllers).

6. Сплатити кошти за реквізитами, наданими менеджером з персоналу Украероруху на вказану вами у заяві електронну пошту.

7. Прибути у визначений менеджером з персоналу термін до головного офісу Украероруху (Схема проїзду), маючи при собі документ, що підтверджує особистість (паспорт), підписані Угоди, вказані у пунктах 3 та 4, та зв’язатись із менеджером з персоналу.

Ризики, пов’язані з тестуванням

1. Знання англійської мови на рівні, нижчому за В1+ за шкалою Ради Європи або 4-й рівень за шкалою ICAO, значно зменшує вірогідність успішного проходження тесту, оскільки тестування здійснюється з використанням англійської мови.

2. Успішне проходження тестування не гарантує прийому на посаду «Диспетчер управління повітряним рухом» до Украероруху.

3. Успішне проходження тестування не гарантує успішного проходження інших етапів професійного відбору.

4. Існує вірогідність того, що по завершенню навчання у ВНЗ чи на момент відкриття вакансій в Украерорусі ви не зможете отримати необхідних сертифікатів чи мати всі необхідні документи, зазначені у розділі «Професійний відбір» цього сайту. Це не дозволить вам брати участь у конкурсі на заміщення вакантних посад «Диспетчер управління повітряним рухом».

5. Сплачені за тестування кошти не повертаються, не залежно від того, проходили ви тест, чи ні.

6. У разі неуспішного проходження – повторне тестування за допомогою сервісів FEAST Євроконтролем не рекомендується.

Pin It on Pinterest

Share This