IoT
Літня школа з Інтернету речей
01.06.2017
IMG_20170609_144642
Співробітництво з університетом Британської Колумбії (Канада)
11.06.2017
20170602_103438_HDR

Мене звати Ірина Кравець. Навчаюся на другому курсі на спеціальності авіоніка.

Якось мені прийшов лист від тата на е-мейл, в якому був прикріплений файл з умовами конкурсу та підпис «просто спробуй». Я довго не вагалась (як бачите сертифікат на фото), але про це трохи пізніше.

Конкурс проводила українсько-канадська організація O.W.L. Open World Learning* з нагоди святкування 125-річчя перших українських поселень у Канаді та 150-річчя Канади. За умовами конкурсу потрібно було провести ґрунтовне дослідження стосовно видатної історичної або сучасної постаті канадського українця, та на основі зібраного матеріалу зняти аматорське відео.  В конкурсі взяло участь понад 500 старшокласників та студентів.  Кожен учасник щиро запалився  історією успіху видатних українців в Канаді.  Кожне відео стало частиною почесної місії збереження історичної спадщини української діаспори та співпраці країн Україна-Канада.

Скажу відверто, було достатньо складно визначитись, історію чийого життя розкрити.  Настільки велика діаспора успішних особистостей. Взяти за приклад хоча б Роберту Лінн Бондар, першу канадка українського походження, яка побувала у космосі чи Любомира Романків, який винайшов спосіб запису інформації на магнітну голівку жорсткого диску.

Та я захопилась життєвою історією простого українського льотчика який став вождем індіанського племені. Нас завжди захоплює те, що ще нерозгадане, чи криється містикою. Саме такою виявилась доля Івана Даценка. Хотілося донести мужність та витримку українських воєнних на прикладі Івана в роки Великої Вітчизняної війни, та спроможність стати лідером серед іншого народу.

Переглянути відео можна тут: https://www.youtube.com/watch?v=yejCHSImyrk

Фіналісти конкурсу отримали можливість безкоштовно поїхати до Канади влітку з метою вивчення англійської мови, ознайомлення з канадським суспільством та українською діаспорою у Канаді. Та я не засмучуюсь з того приводу, що мені не вдалось перемогти. Адже життя триває, і тому не треба зупинятись.

Хочу побажати всім бути активними. Коли на Вашому шляху трапляється можливість, відкиньте назад всі сумніви та лінощі, хватайтесь за неї і просто спробуйте, і згодом побачите, життя відкриється з іншої сторони. Нехай спершу не вийде, буде складно, але Ви отримаєте винагороду.  Не обов’язково це  буде диплом/гранд/поїздка, адже Ви отримаєте значно більше – досвід.

Отож мрійте, ставте цілі, робіть все (не)можливе, щоб бути щасливим: завдяки клопіткій та наполегливій праці все вдасться! Історії успіху канадських українців доводять це якнайкраще, бо є гарним прикладом професійного та особистого зростання! І нагадують:найважливіша перемога – це перемога над собою.

Також хочу висловити подяку Юрію Грисюку, який допомагав мені у зйомках.

Переглянути відео учасників можна тут: http://owl-study.com/blog/osvitni-proekty/vydatni-ukrayinci-kanady

*O.W.L Open World Learning – канадсько-українська громадська організація, що об’єднала фахівців з різних країн світу з метою створення можливостей для отримання молодими людьми якісної академічної освіти та професійного досвіду.

Однією з найважливіших цілей громадської організації є створення стипендіального фонду для навчання за кордоном для талановитих молодих людей, які не мають можливостей отримати освіту через фінансові обмеження.